W październiku drużyna SP1 w składzie: Wiktoria Rajfura i Adrian Mróz z klasy 6a oraz Marlena Machała z 8c wraz z p. Joanną Kocima zajęli III miejsce w IV Grze terenowej "Poznaj swoje miasto jeszcze lepiej", organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Łazisk oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. "Przyjaciół Ziemi" w Łaziskach Górnych.

Drużyna, korzystając tylko z mapki, na której oznaczone były punkty, musiała dotrzeć do wyznaczonych stanowisk, gdzie czekały na nią różnego rodzaju pytania i zadania do wykonania. Dużą rolę odgrywała znajomość ciekawostek i historii miasta Łaziska Górne, ale również spostrzegawczość i zapamiętywanie mijanych na trasie szczegółów. Ostatnie stanowisko znajdowało się  w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie uczniowie musieli wykazać się znajomością gwary śląskiej, rozwiązać krzyżówkę i rebus z rysunkiem Łaziszczoka.