W związku ze świętami majowymi  gościliśmy w  naszej szkole  niezwykłego gościa, ppor. Krystiana Bacę szefa sekcji promocji  Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach. Pan podporucznik przybliżył dzieciom historię świąt majowych oraz przypomniał symbole narodowe. Jednak ciekawość uczniów zdecydowanie skierowała się na pracę, jaką wykonuje żołnierz.

Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Uczniowie dowiedzieli się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Krystian zaprezentował także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa i zadawały wiele pytań.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni panu ppor. Krystianowi Bacy, że znalazł czas i odwiedził naszych uczniów dzieląc się z nimi swoją wiedzą. Wizyta ta na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych uczniów. Może któryś z chłopców pójdzie w ślady naszego gościa i podejmie pracę na rzecz naszego kraju, dbając o jego bezpieczeństwo?