Tydzień Życzliwości przebiegał pod hasłem radości,uśmiechu i miłych pozdrowień. W trakcie tygodnia czekało wiele atrakcji i zadań,które podejmowała cała społeczność szkolna. Dziękujemy Pani Dyrektor V.Ryszczyk za piękne życzenia dla całej społeczności szkolnej :)

Zapraszamy na fotorelację z całego tygodnia...

Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu

 

1 listopada przystąpiliśmy do kampanii „19 dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Jest  to akcja, która podejmuje ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. W trakcie 19 dni przeprowadziliśmy wiele działań, których celem było zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka.

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tolerancja to życzliwość,akceptacja,dobroć,zrozumienie, wyrozumiałość,otwartość,pomoc,szacunek...

Drodzy Uczniowie

W ramach kampanii 19 dni zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanego przez Fundację po DRUGIE. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu ,, Ja i moje 19 dni" organizowanego w ramach kampanii  społecznej „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W razie pytań prosimy o kontakt z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Monika Roterman, Monika Dawidowska Lupa

regulamin

 

 

W dniach od 02.11.2022 do 02.12.2022r. Szkolny Klub Wolontariatu organizuje zbiórkę karmy mokrej i suchej, niepotrzebnych kocy, ręczników dla kotów wolno żyjących. Wszystkie zebrane akcesoria,pokarm podarujemy Pro Animali, która zajmuje się dokarmianiem bezdomnych kociaków. W wejściu do szkoły zostało wyłożone pudło, w którym można pozostawić dary. Informacji dotyczących zbiórki udziela pedagog i psycholog szkolny.

Dziękujemy za włączenie się w akcję :)

 

Stacja empatyczni- razem mamy moc! Pod tym hasłem rusza kolejna kampania. W dniach 1 – 19 listopada trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania 19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać,zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. W trakcie kampanii społeczność szkolna będzie podejmować działania mających na celu przeciwdziałać przemocy.

 

24 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie dla chętnych uczniów klas ósmych i siódmej z Iwoną Guzowską - wielokrotną Mistrzynią Europy i świata w kick – boxingu. Jest ona pierwszą Polką, która zdobyła tytuł Mistrzyni świata w boksie zawodowym.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji warto przypomnieć, że uśmiech ma szereg dobroczynnych właściwości, od dotleniania i przyspieszania zdrowienia, poprawiania koncentracji, wzmacniania więzi międzyludzkich. „Uśmiechnięte” święto obchodzone jest od 1999 roku w pierwszy piątek października, z inicjatywy Harveya Balla, twórcy powszechnie rozpoznawalnego symbolu żółtej uśmiechniętej buźki, tzw. „smiley face”.  Szybko jednak „smiley face” stała się powszechnie rozpoznawalnym symbolem życzliwości, radości i pozytywnego nastawienia. Harvey Ball wierzył, że warto dedykować uśmiechowi jeden dzień, z przyświecającym temu świętu mottem: zrób coś dobrego, pomóż komuś się uśmiechnąć.
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele śmiech ma szereg cudownych właściwości :) Życzymy Wam samych radosnych i uśmiechniętych dni :)