5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.Pomagając innym pomagasz i sobie. Kochani Wolontariusze dziękujemy Wam,że jesteście :)

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero możemy zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia,talenty, ambicje,różne potrzeby i bardzo chce by normalnie go traktować.

1 listopada przystąpiliśmy do kampanii „19 dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Jest  to akcja, która podejmuje ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. W trakcie 19 dni przeprowadziliśmy wiele działań, których celem było zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka. W trakcie podejmowanych działań uświadamialiśmy, że agresja i przemoc to najbardziej krzywdzące zachowanie wobec drugiego człowieka. Kampania opierała się o tematykę praw dziecka, empatii, bezpieczeństwa, szacunku. Każdy z nas jest świadomy,że w 10 sekund możemy wiele zdziałać. Reagujmy i nie odwracajmy się!

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w zbiórkę dla mieszkańców Charkowa. W ramach akcji zbierane są produkty, z których zostaną przygotowane paczki dla rodzin. Zebrane produkty zostaną przekazane do punktu odbioru, który znajduje się w Mikołowie.W holu szkoły znajduje się skrzynia do, której można wkładać dary. Lista produktów znajduje się na plakacie. Zbiórka szkolna prowadzona jest do 5 grudnia. Dziękujemy za włączenie się w akcję.

Koordynatorzy zbiórki

Szkolny Klub Wolontariatu, Rada Rodziców SP1

Telefonach zaufania oraz infolinia wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

20 listopada to szczególny dzień, rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Rocznica uchwalenia Konwencji przypomina nam, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. W tym dniu okazujemy solidarność z wszystkimi  dziećmi na świecie, których prawa są naruszane.

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziłam Maja, z którą świętowaliśmy jej 9 urodziny. Uczniowie i nauczyciele sprawili Mai miłą niespodziankę przygotowując kartki urodzinowe. W trakcie spotkania Maja zwiedziła szkołę i spędziła czas na zabawie. Zapraszamy na krótką fotorelację.

Zajęcia terapeutyczne z pedagogiem, psychologiem to nie tylko rozmowy. W trakcie zajęć uczniowie rozwijają i stymulują wszystkie zmysły. Zajęcia realizowane są w gabinecie pedagogiczno- psychologicznym i nowo otwartej sali SI. Dzięki dobrze wyposażonej sali SI i ciekawym pomocą uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach specjalistycznych. W trakcie roku szkolnego baza pomocy terapeutycznych jest rozszerzana o nowe.

Dziękujemy Radzie Rodziców o dofinansowanie sali SI o nowe pomoce terapeutyczne.