Uczniowie SP1 wraz ze Sztabem Kopernik uczestniczyli w trzydziestym pierwszym Finale WOŚP.Każdy z zaangażowaniem wykonywał powierzone mu obowiązki.Mimo mroźnej pogody wszystkim dopisywał humor. Jesteście wielcy! Dziękujemy Wam :)

Opiekunowie wolontariatu

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę miedziaków. Wszystko to przyczynia się do wspierania leczenia i rehabilitacji dzieci. Mile widziane są wszystkie drobne, z których mogą uzbierać się wielkie sumy. Zachęcamy do dalszej zbiórki, która na bieżąco przekazywana jest do MDK w Łaziskach Górnych.

Szkolny Klub Wolontariatu

Serdeczne podziękowanie dla całej Społeczności Szkolnej za przekazane dary dla zwierząt. Z całego serca dziękujemy, że kolejny raz możemy na Was liczyć. Stowarzyszenie Pro Animali zamieściło podziękowania dla SP1 na swoim profilu facebook.

Szkolny Klub Wolontariatu

Tydzień Życzliwości przebiegał pod hasłem radości,uśmiechu i miłych pozdrowień. W trakcie tygodnia czekało wiele atrakcji i zadań,które podejmowała cała społeczność szkolna. Dziękujemy Pani Dyrektor V.Ryszczyk za piękne życzenia dla całej społeczności szkolnej :)

Zapraszamy na fotorelację z całego tygodnia...

Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu

 

1 listopada przystąpiliśmy do kampanii „19 dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Jest  to akcja, która podejmuje ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. W trakcie 19 dni przeprowadziliśmy wiele działań, których celem było zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka.

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tolerancja to życzliwość,akceptacja,dobroć,zrozumienie, wyrozumiałość,otwartość,pomoc,szacunek...

Stacja empatyczni- razem mamy moc! Pod tym hasłem rusza kolejna kampania. W dniach 1 – 19 listopada trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania 19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać,zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. W trakcie kampanii społeczność szkolna będzie podejmować działania mających na celu przeciwdziałać przemocy.

 

24 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie dla chętnych uczniów klas ósmych i siódmej z Iwoną Guzowską - wielokrotną Mistrzynią Europy i świata w kick – boxingu. Jest ona pierwszą Polką, która zdobyła tytuł Mistrzyni świata w boksie zawodowym.