Andrzejkowe tradycje mają bardzo długą historię. Wigilia Świętego Andrzeja od stuleci była nocą magiczną, kojarzoną z wróżbami.

Pielęgnując dawne zwyczaje Samorząd Uczniowski pragnie zorganizować dla uczniów wesołe zabawy z przymrużeniem oka. W czasie przerw obiadowych w środę 30 listopada uczniowie będą mogli podchodzić do stanowisk szkolnych wróżbitów i poznać swoją przyszłość- stanowiska będą przygotowane na holu obok głównego wejścia do szkoły oraz na pierwszym i drugim piętrze.

Równocześnie środę 30 listopada ogłaszamy „dniem magii” i zachęcamy całą szkolną społeczność do przebrania się za wróżkę, czarodzieja, magika lub przygotowania jakiegoś charakterystycznego dla tej profesji elementu stroju, np. różdżka, kapelusz, peleryna.

Zapraszamy do zabawy - Samorząd Uczniowski