W dniu 7.10.2022r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia  (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Zorganizowaliśmy konkurs dla klas III-VIII ze znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia. Uczniowie klasy 5a,5b i 6b sprawdzali wiedzę kolegów, pracowników szkoły i rodziców, wręczali tytuły ekspertów.

Chętni uczniowie ubrali koszulki z liczbami lub symbolami matematycznymi. Drzwi wejściowe do sal lekcyjnych udekorowaliśmy wierszykami i plakatami. Rozstrzygnięcie konkursu dla klas nastąpiło na akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a klasy 4a, 6a i 8b nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. Klasa 8b zwyciężyła w kategorii klas VII-VIII uzyskująć - 100% poprawnych odpowiedzi. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania.

"Matematyka fajna sprawa,

świetna przy niej jest zabawa.

Liczę i rachuję, dobrze się z tym czuję.

W życiu wiele łatwiej masz, gdy matematykę znasz! "

Lena z 6a.


Gratulujemy wszystkim zespołom uzyskanych wyników. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Wychowawcy klas III i nauczyciele matematyki kl IV-VIII.