16.12.br po raz piąty odbył się  Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs był przeznaczony dla  wszystkich uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych: klasy  młodsze I-III oraz starsze IV-VIII. Uczestników konkursu oceniało szanowne jury w składzie dyrektor szkoły  mgr Violetta Ryszczyk,nauczyciel mgr Izabela Papała,katecheta mgr Ewa Stachurska. Głównym celem konkursu jest propagowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek wśród dzieci i  młodzieży oraz promowanie i rozwijanie talentów naszych uczniów.

Laureaci konkursu oprócz zasłużonej nagrody będą reprezentować naszą szkołę na powiatowym konkursie Kolęd i Pastorałek który odbędzie się w styczniu.
W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 10 solistów, duet oraz trzy zespoły.  Każdemu z  uczestników podczas występów towarzyszył dreszczyk emocji. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie ze sceną i publicznością. Wielkie brawa za odwagę i udział w konkursie należą się wszystkim uczestnikom. Jednak jury po burzliwych obradach wybrało następujących laureatów.
W kategorii soliści w klasach I-III
I miejsce Olaf Zwolakiewicz  kl 3b
II miejsce Nikola Stolicka 3b
III miejsce ex aequo zajęli:
Zuzanna Sawicka 2a
Paweł Piórecki 1b
W kategorii soliści w klasach IV-VIII bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajęły ex aequo
Hanna Piórecka  Va
Marta Walczak VIII a
W kategorii zespół, duet, trio
I miejsce zajęła klasa IIIa
 w składzie: Bober Anna, Domagała Lena, Korus Oliwia, Krawczyk Maja, , Paździor Joanna, Biernat  Oskar, Gałeczka Kacper, Kowalczyk Igor, Nabożny Tomasz, Roterman Jan, Rychlica Błażej.
II miejsce zajęło trio z klasy 3a w składzie: Korus Oliwia, Krawczyk Maja, Paździor Joanna
III miejsce 2b  w składzie: Jedlińska Nadia, Marchuk Anastasia, Szady Patrycja, Pojda Liliana.

Jury postanowiło również nagrodzić rodzinny duet  w składzie Adrian i Julia Śmigiel wyróżnieniem.
Laureaci I miejsc konkursu będą nas reprezentować na Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek
Jeszcze raz gratulujemy laureatom, nagrody zostaną rozdane na apelu świątecznym.

mgr Katarzyna Kuźnik