W miniony czwartek, który przypadł w dniu liczby Pi (14 marca), uczniowie klas 4-8 mieli okazję połączyć naukę z zabawą podczas niezwykłych zajęć z matematyki. Rozwiązując rebusy, sudoku i karty pracy, nasi uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności matematyczne, ale także rozwijali logiczne myślenie i umiejętności dedukcyjne, odkrywając liczbowe tajemnice Pi.

Nie zabrakło również konkursów, takich jak Kahoot czy konkurs mistrzowski w zapamiętywaniu jak największej liczy cyfr po przecinku liczby Pi. Ponadto uczniowie brali udział w konkursie plakatowym pod nazwą "Czy mi tu Pi-ka matematyka?", w którym mogli wyrazić swoją kreatywność i pasję do matematyki poprzez tworzenie plakatów ukazujących zastosowania matematyki w życiu codziennym.

Największą gratką było odkrywanie kodu do kłódki po wykonaniu wszystkich zadań. Dzięki temu nie tylko doskonale się bawiliśmy, ale również wykorzystaliśmy naszą wiedzę w praktyce, ucząc się w sposób interaktywny i angażujący.

Zabawa była niesamowita, a uczniowie świetnie się bawili! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz nauczycielom za zorganizowanie tak fantastycznych zajęć.

Magdalena Sputowska