Podczas lekcji matematyki uczniowie świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach sprawdzających znajomość działań. Wykazywali się umiejętnością szybkiego liczenia, odczytywali swoje „tabliczki szczęścia”, a także odkodowywali matematyczne wróżby.

Dodatkową atrakcją był „wisielec matematyczny”, który wymagał zarówno sprytu, jak i świetnej znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie rozwiązywali również sekretną wiadomość zapisaną w formie szyfru opartego na działaniach mnożenia i dzielenia, co dostarczyło im wiele satysfakcji i dobrej zabawy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i refleks.

Nowością w tym roku była również gra planszowa „Tabliczka Mnożenia”, w której uczniowie rywalizowali, przesuwając pionki po planszy dzięki poprawnym odpowiedziom na działania. Kolejną ciekawostką były kartki z kodami QR, które po zeskanowaniu przenosiły uczniów do krótkich materiałów dotyczących historii tabliczki mnożenia.

Był to dzień pełen radości, zdrowej rywalizacji i matematycznych wyzwań!

Magdalena Sputowska