W piątek, na lekcji języka polskiego, klasa 6c wcieliła się w postaci bohaterów powieści historycznej Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy".

Wieczór wigilijny, to magiczny czas spędzany w gronie najbliższych.
W naszej klasie Wigilię świętowaliśmy 21. grudnia. W świąteczny czas, wprowadził nas przeczytany fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Następnie przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Spotkanie przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze.

16 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 5b i 5c wraz z nauczycielami  odwiedzili   szkołę policyjną i brali udział w  „Dniu Otwartym”.
Przygotowano wiele atrakcji, można było zobaczyć różne pokazy, wystawy broni i sprzętu transportowego, konie i psy policyjne, a także inscenizacje działań policyjnych i ratowniczych.

W dniu 09.03.2023r. uczniowie klas 6b i 5c uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa, a tym samym kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego.
Podczas wycieczki uczniowie mogli pobyć z sobą w innych, niż szkolne, okolicznościach, bardziej się poznać, zintegrować i pogłębić swoje przyjaźnie.

Na zajęciach kółka z matematyki w klasie 5c uczniowie zdolni rozwijają swoje zainteresowania matematyczne, a uczniowie słabsi, poprzez udział w grach i zabawach matematycznych wzmacniają wiarę we własne siły, możliwości i umiejętności.

10 czerwca 2022 roku klasa IV c udała się na wycieczkę do Pszczyny. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Zagrody Żubrów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych oraz oglądałi film, który w ciekawy i przystępny sposób zapoznał widzów z historią żubrów w Pszczynie.

Chętnie uczestniczymy w akcjach organizowanych na terenie szkoły i potrafimy udowodnić, że jesteśmy kreatywni!

Całą klasą byliśmy w nowo otwartej sali do zajęć dodatkowych w szkole, w której braliśmy udział w warsztatach podczas których poznaliśmy zasady korzystania z robotów oraz ich obsługę. Wiele mogliśmy się nauczyć a przy tym świetnie się bawiliśmy.

W poniedziałek 14 marca w progi naszej szkoły weszli nowi uczniowie z Ukrainy. Do klasy 4c dołączyła Anastasiia, dla której  koleżanki i koledzy przygotowali niespodziankę- każdy uczeń miał napisane swoje imię po Ukraińsku. Ponadto nasi uczniowie przygotowali dla niej słodkości i prezenty, które sprawiły jej radość. Bardzo ucieszyła nas obecność Anastasii i czekamy na kolejne spotkanie.